You are here
Andy Warhol “szelfi” nyomatáért hétmillió fontot várnak egy londoni árverésen Kultúra UK

Andy Warhol “szelfi” nyomatáért hétmillió fontot várnak egy londoni árverésen

Akár hétmillió fontért (2,4 milliárd forintért) is elkelhet egy június végi londoni árverésen Andy Warhol 1963-ban készült önarcképe, amelyet egy fotó alapján alkotott a művész.

Warhol tulajdonképpen a szelfikultúra úttörője volt már fél évszázaddal ezelőtt. A nyomatot egy fotó felhasználásával készítette, amely egy New York-i áruház fotófülkéjében készült róla.
A The Guardian brit napilap szerint a nyolcvanas évektől egy magángyűjteményben őrzött műre június 28-án a Sotheby’s londoni árverésén lehet licitálni. Az aukciósház szóvivője hangsúlyozta: a művész szelfi-sorozatának első darabja most lett igazán releváns a kortárs kultúrában.
Andy Warhol Self-Portrait (Önarckép) című 1963-64-ből származó alkotását a londoni kortárs művészeti árverésén kínálják eladásra. Az előzetes becslés szerint akár hétmillió fontot is érhet egy gyűjtőnek.

Forrás: MTI

További Hírek:

Leave a Comment